онлайн аптека Контакты:

+38 (050)270 39 36
+38 (063)982 79 79

email: [email protected]

Топ препаратовЦитрамон-Ф табл. №6

Цитрамон-Ф табл. №6

Быстрый заказ Цитрамон-Ф табл. №6

Оставьте ваши данные, мы Вам перезвоним!

Ваше имя:
Номер телефона:
   

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЦИТРАМОН-Ф (Citramonum-F)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості:крапчастітаблетки світло-коричневого кольору, із запахом какао;

склад:1 таблетка містить кислоти ацетил саліцилової 0,24 г, парацетамолу -0,18 г, кофеїну 0,03 г;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, полівінілпіролідоннизь комолекулярний медичний, кальцію стеарат, кислота лимонна, какао.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтична група.Аналгетики та антипіретики. Код АТС N02B A51.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.Завдяки наявності у таблетці кислоти ацетил саліцилової і парацетамолу препарат має протизапальний, жарознижувальний та аналгетичний ефекти.

Ацетил саліцилова кислота зумовлює жарознижувальну та протизапальну дії, послаблює біль, гальмує агрегацію тромбоцитів, поліпшує мікро циркуляцію в зоні запалення.

Парацетамол зумовлює аналгетичний і жарознижувальний ефекти.

Кофеїн сприяє нормалізації тонусу судин головного мозку та прискорюєкровотік, не проявляючи в даній дозі істотного стимулюючого впливу на ЦНС.

Фармакокінетика. Кислота ацетил саліцилова при застосуванні пероральношвидко всмоктується, достатня концентрація у крові спостерігається через 30хвилин, максимальна – через 2 години. Частина препарату всмоктується у шлунку, більша частина – у тонкій кишці.

Парацетамол добре всмоктується у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, метаболізується в печінці. Максимальний терапевтичний ефект розвивається через 2 – 2,5 години. Період напіврозпаду – близько 2 годин. Із організму виводиться з сечею через 4 – 4,5 години.

Кофеїн підвищує секрецію шлунка. Механізм дії кофеїну зумовлений пригніченням ферменту фосфодіестерази, що призводить до накопичення всередині клітин циклічного аденозинмоно фосфату. Циклічний АМФ стимулює метаболізм ворганах та тканинах, у тому числі в м’язах та в ЦНС.

Із організму компоненти препарату та продукти метаболізму виводяться через нирки.

Показання для застосування.Слабкий або помірний больовий синдром, переважно запального генезу (фронтит, гайморит), а також як жарознижувальний засіб при пропасних станах різної етіології.Як симптоматичний засіб при захворюваннях, що супроводжуються болем та гіпертермією: мігрень, головний біль, зубний біль, невралгії, міалгії, артралгії, первинна дисменорея, у томучислі застудних – грип, гострі респіраторні вірусні інфекції.

Спосіб застосування та дози.Цитрамон-Ф застосовують внутрішньо, краще після приймання їжі. Призначають дорослим по 1 – 2 таблетки 2 – 3 рази в день. Вища добова доза складає 6 таблеток. Курс лікування залежить від ефективності терапії і, як правило, не перевищує 7 днів. Призначають також однаразово длязняття больового синдрому.

Побічна дія.Можуть спостерігатися побічні ефекти, що характерні для препаратів кислоти ацетил саліцилової: нудота, анорексія, біль вепігастральній ділянці, діарея, ерозивно-виразкові ураження шлунка та кишечнику, тромбоцит опенія, анемія, алергічні реакції, порушення функцій печінки та нирок. При тривалому застосуванні може виникати запаморочення, головний біль, зворотні порушення зору, шум у вухах, блювання, порушення реологічних властивостей та зсідання крові.

Для препаратів парацетамолу характерні алергічні реакції, при тривалому застосуванні не виключені гепатотоксична та нефротоксична дія препарату, анемія, метгемоглобінемія.

Протипоказання.Цитрамон-Ф протипоказаний при тяжких порушеннях функції печінки і нирок, артеріальній гіпертензії, зниженому згортанні крові, виразці шлунка та дванадцяти палої кишки, індивідуальній непереносимості компонентів препарату, а також в періоди вагітності і лактації.

Передозування.

Симптоми: нудота, блювання, шум у вухах, загальне нездужання, гарячка. Більш тяжкі симптоми характеризуються розвитком ступору, появою судом, розвитком коми, набряком легень, нирковою недостатністю.

Лікування: виклик блювання, призначення активованого вугілля і проносних, олуження сечі (внутрішньо венна інфузія натрію гідро карбонату), при набряку легень – штучна вентиляція легень сумішшю, яка збагачена киснем; для лікування набряку мозку застосовують гіпервентиляцію або осмотичний діурез.

Особливості застосування.З обережністю застосовують для лікування пацієнті віз захворюваннями печінки і нирок, при бронхіальній астмі, ерозивно-виразкових виразках і кровотечах ШКТ в анамнезі, при підвищеній кровоточивості чи при одночасному проведенні проти запальної терапії. Ацетил саліцилова кислота, щовходить до складу препарату, навіть у невеликих дозах зменшує виведення сечової кислоти з організму, що може стати причиною гострого нападу подагри у пацієнтів з чутливістю до неї. Не рекомендується застосовувати без консультації лікаряЦитрамон-Ф більше 5 днів як аналгезуючий і 3 дні як жарознижувальний засіб. При порушенні функції нирок і печінки інтервал між прийомами повинен бути не менш 8годин. Під час лікування препаратом необхідно відмовитися від прийому алкоголю. При тривалому застосуванні необхідний контроль за системою згортання крові таза рівнем гемоглобіну.

Досвід застосування препарату у дітей відсутній.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами.Препарат посилює дію інших не стероїдних протизапальних засобів, гепарину, непрямих антикоагулянтів, метотрексату. Добре поєднується з кислотою ацетил саліциловою, ібупрофеном, диклофенаком. Ефекти потенціюють ся у поєднанні з кодеїном, кислотою аскорбіновою, скополаміном, хлор фенаміном, пропіфеназоном.

При одночасному застосуванні з антацидами, що містять солі магнію або алюмінію, сповільнюється і погіршується всмоктування ацетил саліцилової кислоти. Одночасний прийом з глюкокортикоїдами підвищує ризик виникнення ерозивно-виразкових ушкоджень ШКТ.

Препарат послаблює дію діуретиків, антигіпертензивних, а також проти подагричних засобів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Підвищує концентрацію дигоксину, барбітуратів і солей літію в плазмі крові.

Одночасне застосування Цитрамону-Ф з трициклічними антидепресантами, барбітуратами, проти судомними засобами, рифампіцином, алкоголем значно підвищує ризик гепатотоксичних ускладнень.

Умови та термін зберігання.Зберігати при температурі від 15 °С до 25°С, у сухому, захищеному

від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2роки.


Интернет аптека, лекарства

online apteka вход в интернет магазин:

Электронная почта

Пароль

 востановить пароль

  Отмена
Нет учетной записи?
Зарегистрироваться