онлайн аптека Контакты:

+38 (063) 595 80 08 - Viber, Telegram, WatsApp
+38 (063)982 79 79


Топ препаратовФликсоназе спрей наз 50мкг/доза 120доз

Фликсоназе спрей наз 50мкг/доза 120доз

Быстрый заказ Фликсоназе спрей наз 50мкг/доза 120доз

Оставьте ваши данные, мы Вам перезвоним!

Ваше имя:
Номер телефона:
   

Склад

діюча речовина: флютиказону пропіонат;

1 доза препарату містить флютиказону пропіонату 50 мкг;

допоміжні речовини: глюкоза безводна, целюлоза мікрокристалічна, натрію карбоксиметилцелюлоза, спирт фенілетиловий, бензалконію хлорид, полісорбат 80, кислота хлористоводнева розведена та вода очищена.

Лікарська форма

Спрей назальний водний дозований.

Основні фізико-хімічні властивості: біла, непрозора суспензія, вільна від будь-яких видимих сторонніх частинок.

Фармакотерапевтична група

Лікарські засоби для лікування органів дихання. Засоби для лікування захворювань носа. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування захворювань носа. Глюкокортикостероїди, флютиказон. Код ATХ R01A D08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Флютиказону пропіонат чинить виражену протизапальну дію, але при інтраназальному застосуванні його системна активність є мінімальною. Флютиказону пропіонат не пригнічує або пригнічує дуже малою мірою гіпоталамо-гіпофізарну надниркову функцію. Після інтраназального застосування флютиказону пропіонату (у дозі 200 мкг/добу) протягом 24 годин не спостерігається суттєвої зміни AUC кортизолу плазми крові порівняно з плацебо.

Фармакокінетика.

При інтраназальному введенні флютиказону пропіонату (200 мкг/добу) Cmax в плазмі крові у більшості пацієнтів не визначається (менше 0,01 нг/мл). Рівень прямої абсорбції препарату з носової порожнини незначний. Загальна системна абсорбція препарату, включаючи ту частину дози препарату, що проковтується, є також незначною.

Флютиказону пропіонат має великий об‘єм розподілу – приблизно 318 л. Зв’язування з білками крові помірно високе – 91 %.

Флютиказону пропіонат швидко виводиться із системної циркуляції, головним чином, шляхом печінкового метаболізму у вигляді неактивного карбоксильного метаболіту за допомогою цитохрому Р450 CYP3A4. Слід дотримуватись обережності при сумісному застосуванні з сильними інгібіторами CYP3A4, такими як кетоконазол та ритонавір, через потенційне збільшення системної експозиції флютиказону пропіонату.

Головним шляхом виведення препарату є екскреція через кишечник, головним чином у вигляді незміненої речовини, що не всмокталась. Нирковий кліренс флютиказону пропіонату дуже малий (менше 0,2 %).

Показання

Профілактика та лікування алергічного риніту, включаючи поліноз та алергічний риніт, викликаний інгаляційними алергенами, такими як домашній пиловий кліщ та шерсть тварин.

Симптоматичне полегшення чхання, свербежу в носі та нежитю, свербежу в очах та сльозотечі, закладеності носа та пов’язаного з цим відчуття дискомфорту в пазухах.

Протипоказання

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

У звичайних умовах після інтраназального введення досягаються дуже низькі концентрації флютиказону пропіонату у плазмі крові завдяки екстенсивному метаболізму першого проходження та високому системному кліренсу препарату, опосередкованого цитохромом Р450 ЗА4 у печінці та кишечнику. Тому ймовірність клінічно значущої медикаментозної взаємодії, опосередкованої флютиказону пропіонатом, дуже мала.

За даними клінічного дослідження за участю здорових добровольців з вивчення взаємодії препарату було показано, що при одночасному застосуванні флютиказону пропіонату з ритонавіром (сильний інгібітор цитохрому Р450 ЗА4) можливе значне підвищення концентрації флютиказону пропіонату в плазмі крові, результатом чого є суттєве зменшення концентрації кортизолу у сироватці крові. Під час постмаркетингового застосування були повідомлення про клінічно значущі взаємодії у хворих, які лікувались інтраназальним або інгаляційним флютиказону пропіонатом та ритонавіром, в результаті чого виникали системні кортикостероїдні ефекти, включаючи синдром Кушинга та пригнічення надниркових залоз. Тому слід уникати одночасного застосування флютиказону пропіонату та ритонавіру, за винятком випадку, коли користь від такого застосування буде більшою за ризик системного впливу кортикостероїдів.

За даними клінічних досліджень, одночасне застосування флютиказону пропіонату з іншими інгібіторами Р450 ЗА4 призводить до незначного (еритроміцин) або слабкого (кетоконазол) підвищення концентрації флютиказону пропіонату в плазмі крові, що не спричиняє помітного зменшення концентрації кортизолу в сироватці.

Проте одночасно застосовувати сильні інгібітори цитохрому Р450 ЗА4 (наприклад кетоконазол) слід з обережністю, зважаючи на можливість збільшення системного впливу флютиказону пропіонату.

Особливості застосування

Лікування необхідно припинити або звернутися до лікаря, якщо покращення не відмічається протягом 7 днів. Також необхідно звернутися до лікаря або фармацевта, якщо симптоми зменшилися, але достатній контроль не забезпечено.

Дорослим та дітям від 12 років препарат не можна застосовувати безперервно довше 6 місяців без консультації з лікарем.

Дітям від 4 до 11 років препарат не можна застосовувати безперервно довше 2 місяців без консультації з лікарем.

У дітей, які отримували інтраназальні кортикостероїди, спостерігали уповільнення росту. Дітям потрібно застосовувати найнижчі дози флутиказону пропіонату протягом найкоротших термінів, які забезпечують достатній симптоматичний контроль.

Повний ефект від лікування Фліксоназе може бути досягнутий впродовж кількох днів з початку лікування.

У більшості випадків при сезонному алергічному риніті достатньо застосовувати тільки назальний спрей Фліксоназе, але при тяжкому перебігу захворювання (при високій концентрації алергенів у літній час) може потребуватися відповідне додаткове лікування.

Перед застосуванням цього препарату необхідно звернутися за консультацією до лікаря у разі:

  • одночасного застосування з іншими кортикостероїдами, такими як таблетки, креми, мазі, препарати проти астми, аналогічні назальні спреї або краплі для очей/носа;
  • лихоманки або інфекції носових ходів або синусів;
  • нещодавньої травми, перенесеного оперативного втручання на носі або появи виразок у носі.

Інфекційно-запальні процеси носових шляхів потребують відповідного лікування, але не є специфічним протипоказанням для призначення Фліксоназе.

Слід бути обережними при переведенні хворих із системної терапії кортикостероїдами на лікування Фліксоназе, особливо якщо є підстави вважати, що в них порушена функція кори надниркових залоз.

Лікування вищими за рекомендовані дозами інтраназальних кортикостероїдів може спричиняти клінічно значущу супресію функції надниркових залоз. У разі застосування вищих за рекомендовані доз слід розглянути необхідність додаткового застосування системних кортикостероїдів у випадку стресу або хірургічних втручань.

Також повідомлялось про збільшення ризику виникнення системного ефекту при сумісному застосуванні флютиказону пропіонату з іншими сильними інгібіторами CYP3A (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Повідомлялося про системні ефекти назальних кортикостероїдів, особливо при високих дозах, які призначаються на тривалий час. Ці ефекти виникають з меншою вірогідністю, ніж при застосуванні пероральних кортикостероїдів, і вони можуть відрізнятися у окремих пацієнтів та при застосуванні різних кортикостероїдів. Потенційні системні ефекти можуть включати синдром Кушинга, кушингоїдні риси, пригнічення надниркових залоз, сповільнення росту у дітей та підлітків, катаракту, глаукому та рідше ряд психологічних або поведінкових ефектів, включаючи психомоторну гіперактивність, порушення сну, тривожність, депресію або агресію (зокрема у дітей).

Застосування у період вагітності або годування груддю.

У період вагітності і годування груддю застосовувати флютиказону пропіонат слід лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода/дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив малоймовірний.

Спосіб застосування та дози

Фліксоназе призначається лише для інтраназального застосування.

Дорослі та діти віком від 12 років:

по 2 уприскування у кожну ніздрю 1 раз на добу, бажано вранці.

У деяких випадках може бути показано 2 уприскування у кожну ніздрю 2 рази на добу. Коли симптоми стануть контрольованими, необхідно застосовувати підтримувальну дозу: по 1 уприскуванню в кожну ніздрю 1 раз на добу. При повторній появі симптомів дозу можна збільшити відповідним чином. Не рекомендується перевищувати максимальну добову дозу (по 4 уприскування в кожну ніздрю).

Діти від 4 до 11 років

Рекомендована доза 1 уприскування у кожну ніздрю 1 раз на добу, бажано вранці. Не слід перевищувати максимальну добову дозу (1 уприскування в кожну ніздрю).

Діти до 4 років

Не застосовувати дітям до 4 років.

Хворі літнього віку: застосовуються дози для дорослих.

Для отримання повного терапевтичного ефекту необхідно регулярно застосовувати препарат. Максимальний терапевтичний ефект настає через 3-4 дні від початку лікування: цим пояснюється відсутність негайного терапевтичного ефекту.

Обережно збовтати флакон перед застосуванням.

Перед застосуванням флакон необхідно спочатку підготувати, натискаючи на спрей, доки не з’явиться дрібнодисперсний аерозоль.

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 4 років.

Передозування

Симптоми гострого або хронічного передозування не описані. Інтраназальне застосування 2 мг флютиказону пропіонату двічі на добу протягом 7 днів здоровим добровольцям не впливало на функцію гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи. Застосування протягом тривалого часу доз, більших за рекомендовані, може призвести до тимчасового пригнічення функції надниркових залоз. У таких пацієнтів лікування флютиказону пропіонатом повинно продовжуватись у дозах, достатніх для контролю за симптомами; функція надниркових залоз відновиться через декілька днів, що може бути перевірено шляхом визначення рівня кортизолу у плазмі крові.

Побічні реакції

Побічні дії, відомості про які наведені нижче, класифіковані за органами і системами та за частотою виникнення. За частотою виникнення побічні дії розподілені на такі категорії:

дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 та < 1/10), нечасто (≥ 1/1000 та < 1/100), рідко (≥ 1/10000 та < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), включаючи поодинокі випадки.

Імунна система

Дуже рідко: реакції гіперчутливості, анафілаксія/анафілактичні реакції, бронхоспазм, шкірний висип, набряк обличчя або язика.

Нервова система

Часто: головний біль, неприємний присмак і запах.

Органи зору

Дуже рідко: глаукома, підвищення внутрішньоочного тиску, катаракта.

Дихальна система та органи грудної клітки

Дуже часто: носові кровотечі.

Часто: сухість і подразнення носа та горла.

Дуже рідко: перфорація носової перетинки.

При застосуванні інтраназальних кортикостероїдів можлива поява системних ефектів, особливо при застосуванні високих доз протягом тривалого часу.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі нижче 30º С. Перед застосуванням збовтувати.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

Флакон із темного скла, з дозуючим пристроєм, носовим адаптером і кришечкою, упакований в картонну коробку. Кожний флакон містить 60 доз.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Аналоги:


Интернет аптека, лекарства

online apteka вход в интернет магазин:

Электронная почта

Пароль

 востановить пароль

  Отмена
Нет учетной записи?
Зарегистрироваться