онлайн аптека Контакты:

+38 (063) 595 80 08 - Viber, Telegram, WatsApp
+38 (063)982 79 79


Топ препаратовИруксол мазь 30г №1

Ируксол мазь 30г №1

Быстрый заказ Ируксол мазь 30г №1

Оставьте ваши данные, мы Вам перезвоним!

Ваше имя:
Номер телефона:
   

Загальна характеристика

основні фізико- хімічні властивості:  мазь від білого до жовтувато-коричневого кольору, що має здатність до опалесценції; допускається наявність частинок коричневого кольору;

Склад

1 г мазі містить клостридіопептидази А 0,6 ОД, хлорамфеніколу 10 мг; 

допоміжні речовини: олія парафінова, вазелін білий.

Форма випуску

Мазь.

Фармакотерапевтична група

Дерматологічні засоби. Код АТС D06A X52.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Іруксол належить до групи протимікробних засобів для місцевого лікування уражень шкіри і ран шляхом ферментативного очищення від некротичних мас і гнійних нальотів. Поєднання активних ферментів і антибіотика широкого спектра дії хлорамфеніколу дає можливість очищення ран від некротичних мас і запобігає розповсюдженню інфекції, підтримуючи у такий спосіб природний процес загоювання.

Іруксол мазь містить суміш ферментів, отримуваних шляхом ферментації з Clostridium histolyticum, чинним складником якої є клостридіопептидаза А (колагеназа). Слід підкреслити, що мазьова основа ліпофільна і не містить води.

За допомогою мазі Іруксол досягається ферментативне очищення ран без механічного подразнення, супровідних болей і кровотеч. Невеликі струпи і некротична тканина при цьому розплавляються, а великі – пом'якшуються, завдяки чому їх легко видалити.

Іруксол сприяє грануляції і не перешкоджає процесам епітелізації. Препарат не чинить шкідливого впливу на неушкоджений епітелій, грануляційну тканину, жирову тканину і мускулатуру, тобто мазь не ушкоджує здорову тканину.

Лікувальний ефект спостерігається між 1-м та 14-м днями від початку лікування. Більше як у 50% хворих настає в перші 6 днів.

Фармакокінетика. Під час місцевого застосування системна абсорбція незначна.

Показання для застосування. Очищення від некротичної тканини ран будь-якої етіології і локалізації за необхідності ферментативного очищення:

  • рани, що довго не загоюються: інфіковані рани, післяопераційні рани, променеві ураження шкіри, травматичні ушкодження м'яких тканин;
  • ульцерації та некрози: варикозні виразки, пролежні, опіки ІІ і ІІІ ступенів, гангрена кінцівок, особливо діабетична, відмороження;
  • підготовка шкіри перед трансплантацією.

Спосіб застосування та дози. Іруксол застосовують 1 раз на добу, але за необхідності підсилити або прискорити дію препарату мазь аплікують 2 рази на добу. Для досягнення оптимального ефекту мазь застосовують так.

1. Наносять на рану рівномірним шаром, завтовшки з лезо ножа.

2. При наявності щільних струпів ефект можна поліпшити насічкою некротизованої тканини по краях або в середині, для часткового проникнення мазі під змертвілі тканини.

3. Вологе середовище підсилює дію ферментів, тому ранові поверхні не варто висушувати перед нанесенням мазі. Всі сухі і затверділі струпи доцільно попередньо пом’якшити вологим компресом або поверх мазі накласти вологу пов’язку, продовжуючи змочувати ії теплим фізіологічним розчином натрію хлориду.

4. Розм’якшені і відшаровані некротичні маси необхідно видалити перед накладанням кожної наступної пов’язки, тобто перед застосуванням мазі, за допомогою пінцета, шпателя, тампона, гострої ложки або промивання.

5. Щоб запобігти можливому подразненню, при необхідності, по краях рани можна нанести цинкову або подібну пасту.

Аплікацію мазі відміняють, коли рана стає чистою і настає грануляція. Тоді можна застосувати нашкірні засоби, що стимулюють грануляцію та епітелізацію.

При варикозних виразках разом з маззю Іруксол варто застосовувати еластичну пов’язку і засоби для поліпшення периферичного кровообігу.

Максимальний курс лікування – від 5 до 10 днів. За необхідності термін лікування можна подовжити до 14 днів.

Побічна дія. На початку лікування в ділянці рани можуть спостерігатися місцеві подразнення шкіри (жар, біль), які самостійно минають, тому лікування препаратом не слід припиняти.

У поодиноких випадках зустрічаються реакції місцевої підвищеної чутливості до хлорамфеніколу, напр. контактний алергічний дерматит (почервоніння, набряк, свербіж) або екзантема, що швидко минають після припинення лікування.

При місцевому застосуванні хлорамфеніколу, внаслідок його можливого всмоктування, дуже рідко спостерігаються системні реакції – апластична анемія (лейкопенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз). Незважаючи на те, що при застосуванні Іруксолу системних реакцій не відмічалося, тривало (більше, ніж призначив лікар) застосовувати препарат не рекомендується.

Протипоказання

Підвищена чутливість до хлорамфеніколу, колагенази або до інших компонентів препарату; захворювання органів кровотворення, тяжкі ураження нирок і печінки, псоріаз, екзема, грибкові захворювання шкіри; вагітність і лактація; діти до 12 років.

Передозування

Малоймовірне при місцевому застосуванні.

Місцеве нанесення великої кількості Іруксолу може спричиняти системні ефекти, включаючи гіперчутливість.

Лікування: припинити застосування препарату. Терапія – симптоматична.

Особливості застосування. Слід уникати тривалого лікування препаратом через можливість розвитку реакції підвищеної чутливості до хлорамфеніколу. При появі ознак місцевої надчутливості або порушенні картини крові лікування належить припинити. Для зменшення подразнення на края рани можна наносити цинкову пасту або будь-який інший подібний препарат.

Під час лікування Іруксолом слід припинити годування груддю.

Досвіду застосування у дітей немає.

Вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими складними механізмами.

Під час лікування Іруксолом немає особливих застережень щодо керування автотранспортом або іншими складними механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Під час лікування Іруксолом належить уникати застосування інших місцевих засобів (крім фізіологічного розчину натрію хлориду), тому що важкі метали, антисептичні засоби, мила, спирт та інші подібні засоби можуть інактивувати протеолітичні ферменти.

Умови та термін зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при кімнатній температурі (15- 25°С). Термін придатності – 5 років.

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 30 г мазі у тубі, в картонній пачці.


Интернет аптека, лекарства

online apteka вход в интернет магазин:

Электронная почта

Пароль

 востановить пароль

  Отмена
Нет учетной записи?
Зарегистрироваться